Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Začátky

 

Prvotní začátky byly někdy v polovině sedmdesátých let, kdy jsme se jen tak scházeli s kytarou a později i s basou a banjem někde v přírodě u vody, nebo cvičební místnosti starého folklorního souboru "Mezříčan", jehož jsme byli v tu dobu taky členy. Tenkrát vlastně vznikla Trampsko-folková kapela "DDT" - což znamenalo Dlouho Dřímající Talenti.

 

Obrazek

....... Kytara - Lojza Krutílek, Basa - Tonda Ernest, Banjo - Richard Toman

Koncem sedmdesátých let po různých obměnách začala s DDT zpívat Jarča pod přezdívkou "Džonky", kterou si Lojzík vzal za ženu. To už kapela hrála téměř čistý folk. V tu dobu kapelník Lojzík složil tolik písniček, že jsme už mohli postavit svůj vlastní repertoár. V osmdesátých letech se jezdilo hlavně na čundry, potlachy ale taky na Mohelnický dostavník nebo Krajskou portu.

Zvláštní kapitolou druhé poloviny osmdesátých let bylo hraní kramářských písní, s těmi jsme měli úspěchy především v muzeu - Rožnově pod Radhoštěm. To s námi hrála taky Zuzka Mikušková na příčnou flétnu a Luboš Plesník moderoval obrazovou scénu.

 

 

Obrazek

.... Zleva: Tonda Ernest, Zuzka Mikušková, Jarka Krutílková - před JKZ-VM.

 

 

 

Počátkem devadesátých let vzniklo paralelní uskupení s Radkem Novákem s poetickým názvem "Lengo" a hlavním repertoárem se staly řecké písně. Původní melodie byly převážně od Zorby, k nimž Radek udělal své vlastní texty. Nejčastější působení byla na různých vernisážích, městské knihovně a opět v Rožnovském muzeu. V této sestavě jsme fungovali asi tři roky.

 

Obrazek

Zleva: Tonda Ernest, Radek Novák, Jarča Krutílková, Lojza Krutílek, Míša Krutílek

 

Tři roky před novým tisíciletím Jarča odešla a DDT se rozpadlo. Posléze jsme se však dali dohromady s Liborem Křenkem, který hrál a ještě si s námi někdy i zahraje na banjo. Kapelu jsme pojmenovali "OK COUNTRY" a tentokrát jsme se zaměřili na blugrass a tradiční country. Asi tři roky po přelomu tisíciletí k nám přišla Radana Huňková, jejíž doménou byl repertoár Věry Martinové. Rodinné starosti ji však donutily k odchodu a jako náhradu jsme získali současnou zpěvačku Jindřišku Letákovou.

 

Obrazek

....... Zleva: Tonda Ernest, Radana Huňková, Lojza Krutílek, Libor Křenek
 

Jelikož naše současnost je již prezentována v úvodu, nebudu se o ní více rozepisovat.
Na závěr přikládám foto z country-zábavy v Trojanovicích.

 

 

 

Obrazek

.......... ................

    Zleva: Tonda, Jindřiška, Lojza.